GRATULERER til Apotek 1 med Lean gult sertifisering!

“Lærerikt! Praktisk oppgave til å forstå prosessen” (Sitat deltager)

27. mars, 2025

Denne uken har vi hatt gleden av å levere bedriftsinternt Lean gult belte sertifiseringskurs for ledere og verdiskapere hos Apotek 1.

Tusen takk for inspirerende dager med et med et herlig engasjement fra alle deltakere.

 

Vi er stolte over at deltakerne anbefaler oss som leverandør med 6 av 6 mulige poeng på evalueringen!

 

Noen kommentarer fra deltakerne på evalueringen:

“Veldig lærerikt og informativt”

 

“Veldig fornøyd. Tight coaching, engasjerte deltagere. Lave skuldre.”

 

“Praktisk oppgave til å forstå prosessen var bra

 

“Team worket og inspirasjon var bra”

 

Vil du også gjennomføre Lean sertifiseringskurs i din bedrift? Ta kontakt! 

For åpne Lean sertifiseringskurs, sjekk ut kurskalenderen her!

 

Vår erfarne konsulent, Marny Østreng, var kursholder. Marny liker å jobbe med mennesker og spille kunden god. Hun involverer alle deltagerne i læringsprosessen, lager god stemning og gir en helhetlig opplevelse hvor hun setter i gang tankeprosesser som bidrar til forbedringer hos kunden. Hun skaper også en atmosfære hvor kunden har det gøy samt føler trygghet til å delta aktivt og det øker læringseffekten.

 

Med Lean gult belte sertifisering skal deltakerne ha forståelse for grunn-elementene i Lean som driftstrategi og kjenne flere verktøy og metoder som kan være en del av tankegangen og det daglige forbedringsarbeidet.

 

Gjennom Lean-spillet Case Gokart har deltakerne blitt kjent med og fått øve på verktøy og metoder som 5S, verdistrømsanalyse, prosesskartlegging, strukturert problemløsning og rotårsaksanalyse, PDCA og jobbet med tavlemøter og ikke minst funnet kilder til sløsing og funnet tiltak.

 

Lean spill gir praktisk Lean trening og øker læringseffekten slik at kunnskapen kan benyttes til å videreføre forbedringsarbeidet i egen virksomhet. Det trigger konkurranseinstinktet, skaper entusiasme og “booster” motivasjonen. Lean spill gir også gode effekter for å bryte barrierer mot endringer i din virksomhet.

 

 

Apotek 1 er Norges ledende apotekkjede med over 450 apoteker og 5000 ansatte. På nettsiden sin skriver de:

“Kjernen for vår virksomhet er kompetanse og kvalitet. Vår ambisjon er å leve opp til vårt slagord ”Vår kunnskap – din trygghet”, i alle våre kundemøter. Apotek 1 sine kunnskapsrike medarbeidere skal gjennom sin rådgivning og oppfølging skape bedre helse og økt velvære for våre kunder.”

Les mer om Apotek 1 her.

 

Tusen takk for at vi fikk komme tilbake til dere!

Vi ser frem til et fortsatt godt samarbeid!

 

Kontakt oss for et god tilbud på internt Lean-kurs.

 

Eller bli med på våre åpne Lean sertifiseringskurs!!

Nå får du early bird rabatt i en begrenset periode.

Klikk her for å se kurskalenderen.